تبلیغات
ضربان دانشگاه
ضربان دانشگاه
 
قالب وبلاگ

شهسواری بی اعتقادبه دوستش گفت:بیا به کوهی که خدا آنجازندگی می کندبرویم .می خواهم ثابت کنم که اوفقط بلداست به مادستوربدهدوهیچ کاری برای خلاص کردن مااززیر بارمشقات نمی کند.

دیگری گفت :موافقم اما من برای ثابت کردن ایمانم می آیم .وقتی به قله رسیدندشب شده بود.درتاریکی صدایی شنیدند:سنگ های اطرافتان راباراسبانتان کنید وآنهاراپایین ببرید.

شهسواراولی گفت:می بینی؟بعد ازچنین صعودی ازمامی خواهدکه بارسنگین تری راحمل کنیم.محال است که اطاعت کنم.

دیگری به دستورعمل کرد.وقتی به دامنه کوه رسیدهنگام طلوع بود وانوارخورشیدسنگ هایی راکه شهسوارمعتقدومومن باخودآورده بودروشن کرد.آنهاخالص ترین الماس هابودند.

تصمیمات خدامرموزند اماهمواره به نفع ماهستند.

رام کنندگان حیوانات سیرک برای مطیع کردن فیل ها ازترفند ساده ای استفاده می کنند.زمانی که حیوان هنوزبچه است یکی ازپاهای اورابه تنه درختی می بندند.حیوان جوان تلاش می کندنمی تواندخودراازبندخلاص کند.اندک اندک

این عقیده که تنه درخت خیلی قوی ترازاوست درفکرش شکل می گیرد.وقتی حیوان بالغ ونیرومندشدکافی است شخصی نخی رابه دورپای فیل ببنددوسردیگرش رابه شاخه ای گره بزند.فیل برای رهاکردن خودتلاشی نخواهدکرد.

پای مانیز همچون فیل هااغلب بارشته های ضعیف وشکننده ای بسته شده است اماازآنجاکه ازبچگی قدرت تنه درخت راباورکرده ایم به خودجرئت تلاش کردن نمی دهیم غافل ازاینکه برای به دست آوردن آزادی یک عمل جسورانه کافی است.


[ سه شنبه 29 فروردین 1391 ] [ 06:50 ب.ظ ] [ Vida Mohammadi pour ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اهل دانشگاهم


شعری زیبا قابل توجه تحصیل کرده های بی پولمان

اهل دانشگاهم— رشته ام علافی ست— جیب هایم خالی ست پدری دارم حسرتش یک شب خواب!— دوستانی همه از دم ناباب— و خدایی که مرا کرده جواب— اهل دانشگاهم— قبله ام استاد است— جانمازم نمره!— خوب می فهمم سهم آینده من بی کاریست— من نمی دانم که چرا می گویند— مرد تاجر خوب است و مهندس بیکار— و چرا در وسط سفره ما مدرک نیست— چشم ها را باید شست— جور دیگر باید دید— باید از مردم دانا ترسید!— باید از قیمت دانش نالید!— وبه آن ها فهماند— که من ایجا فهم را فهمیدم— من به گور پدر علم و هنر خندیدم!— کار ما نیست شناسایی هر دمبیلی— کار ما این است که مدرک در دست— فرم بیکاری هر شرکت بی پیکری را پر بکنیم

نظر سنجی
تیپ مورد علاقتون كدومه؟

ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب